Lyžujeme pro radost

V letošním školním roce jsme opět vyjížděli na 5-denní výjezdový lyžařský kurz s velkými obavami. Cílovou stanici jsme museli kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám změnit, ale důležité bylo, že se pár dní před odjezdem přece jen počasí umoudřilo a díky lehkým mrazíkům, jsme mohli vyrazit zdolávat bílou sjezdovku. Náplní kurzu byla skupinová výuka lyžování nebo snowboardingu, přizpůsobená dětem školního věku. Cílem bylo osvojení si základních lyžařských dovedností a jejich rozvoj formou zábavných her na sněhu. Denně dojíždělo do Karlové Studánky za bílým sportem 39 nadšených lyžařů a snowboardistů. Děti se postupně naučily podle výkonnosti a rozdělení do družstev obrat na lyžích na místě v kopci, jízdu v pluhu, levý – pravý oblouk v pluhu a zastavení, přívrat horní lyže a smýkaný oblouk. Snowboardisti si procvičili sesouvání a techniku padajícího listu, smýkaný oblouk a jízdu šikmo svahem. Pro úplné začátečníky to nebylo ovšem vůbec jednoduché a patří jim veliká pochvala, že to nevzdali při prvních obtížnějších prvcích. I když byly děti během dvouhodinového výcviku velmi unavené a vyčerpané, spokojený úsměv se z jejich tváří v žádném případě nevytratil. Chtěla bych touto cestou pochválit všechny děti i rodiče za každodenní vzornou přípravu a trpělivost. Veliké poděkování patří také všem instruktorům, kteří se našim dětem celý týden trpělivě věnovali. Doufám, že v příštím školním roce, až budeme plánovat kurz pro děti, nám paní zima nadělí pořádnou sněhovou bílou nadílku.

Další fotografie

text a foto: Blanka Šrubařová