Život pod vodou

Druháčci ze školní družiny se mohli ve středu 18.9. obohatit o nové vědomosti i praktické zkušenosti na odpolední přírodovědné vycházce k řece Opavici.

Téma „Život pod vodou“, které si pro ně připravil pan Bodešínský, poskytovalo mnoho otázek. Společně si povídali o tom, co je vlastně voda, kde vzniká, kde se bere řeka?

Děti nejen naslouchaly poutavému výkladu pana Martina, ale i zkoumaly a bádaly. Každý si ve své zkumavce s lupou mohl prozkoumávat, co v řece vlastně žije.

Také si děti trochu zasoutěžily, zahrály si vodní pexeso v přírodě a pokusily si postavit vodovod.

Počasí nám vyšlo parádní, tak jediné, co nás přinutilo vrátit se do družinky byl čas a ten nám utekl rychle jako voda. Zpáteční cestu kolem řeky jsme si dali společně během.

Děkujeme tímto panu Martinovi a budeme se těšit zase brzy na viděnou.

Už teď můžu prozradit, že to bude v říjnu a tentokrát navštívíme přírodní památku Staré hliniště.

Text a foto: Okapalová L.