Dvě divadelní představení

V úterý 23. dubna čtyři třídy 1. stupně zamířily na ZŠ Žižkova. Těšili jsme se na hudební muzikál Zlatovláska, který se svou třídou připravila paní učitelka Petra Petrůjová. Pozorně jsme sledovali děj známé pohádky K. J. Erbena. Dialogy pohádkových postav, písničky s hudebním doprovodem, nápadité kulisy, převleky herců a také taneční kreace – to vše se hercům podařilo krásně skloubit. Hudební pohádka se dětem moc povedla a my je odměnili velkým potleskem.

Studentský divadelní spolek Červiven pod vedením paní učitelky Petry Severinové připravil pro žáky 4. a 5. tříd divadelní inscenaci Duch do domu. V příjemném prostředí divadelního sálku SPgŠ jsme zhlédli zábavný příběh plný strašidel, která se nedopatřením ocitla ve světě lidí. Rodina Wilkinsonových i se svým příbuzenstvem a tajuplná strašidla nás okamžitě vtáhla do děje a my jsme s napětím očekávali rozuzlení příběhu. Ve hře světel, tmy, tajemného ticha i pravdy jsme prožili krásné „velké“ divadlo.
Děkujeme za obě pozvání.

Text a foto: Galušková Monika