Protikuřácký řetěz

Žáci 3.-9 tříd se zapojili do preventivní akce “Protikuřácký řetěz“, kterou pro ně připravil preventivní tým na škole. Cílem této akce bylo zjistit, jak jsou na tom žáci s kouřením. Kolik dětí ještě nezkusilo kouřit, kolik jich to zkusilo a přestalo a kolik z nich se považuje za kuřáky.

Akce měla mezi žáky velký ohlas. Řetězy a statistické údaje ozdobily prostor školy. Diskutovalo se o věrohodnosti, zda počty odpovídají pravdě, o tom kolik žáků ve třídě kouří apod.

Řetězy byly barevné, umožnily snadnější porovnání i mladším žákům, kterým vysoká čísla ještě nic neříkají. Barevnost řetězů doplnila vánoční výzdobu.

text: Jitka Klimenková