Už umíme zkrotit sněžná prkýnka

Ve dnech 15. února do 20. února se uskutečnil lyžařský kurz, kterého se účastnilo 43 žáků ze 7. ročníků. Sněhové podmínky se v letošním roce maximálně vydařily. Bylo hodně dětí, které na lyžích stály poprvé.

Díky zkušeným učitelům-instruktorům po pěti dnech všichni sjeli sjezdovku a naučili se jezdit na vleku. Pády nebyly tak bolestivé, protože tomu zabránila sněhová peřinka (prašánek).

Večerní program doplňovaly soutěže, odborné přednášky,  psaní kurzovních novin, ale také i saunování a práce na projektech o Karlové Studánce, kterou jsme navštívili v průběhu kurzu.

Vzájemné vztahy dětí se upevnily a poznaly se trošku jinak, než ze školních lavic. O dobrou náladu a veselé zážitky nebyla nouze.

Fotodokumentaci mají všichni k dispozici na www.lyzak7.estranky.cz

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci lyžařského kurzu.

Text:  Jitka Klimenková