“Rozvoj technických dovedností pomocí robotů”

Realizace: 09. 2015 – 12. 2015   Podpora technického vzdělávání prostřednictvím robotických stavebnic Lego.

OPVK

Název projektu: „Rozvoj technických dovedností pomocí robobotů”

Poskytovatel dotace:   MŠMT ČR

Název dotačního programu: OP VK Oblast podpory 7.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání

Celkové výdaje projektu:      204 112,- Kč

Z toho dotace OPVK:            204 112,-  Kč

Cíl projektu:

Cílem projektu je zvýšení kvality technického vzdělávání na Základní škole Krnov, Janáčkovo náměstí 17.

Stručný popis projektu:

V rámci vybraných šablon projekt realizuje tuto aktivitu:

1.  Rozvoj technických dovedností žáků prostřednictvím robotických stavebnic Lego

Z projektu jsme zakoupily 10 robotických stavebnic LEGO s rozšiřujícím příslušenstvím, se kterými v hodinách praktických činností žáci 9. ročníku realizují pilotní výuku. V rámci projektu bude vytvořena základní metodika pro vzdělávací blok zaměřený na stavbu a programování robotů, který je součastí předmětu Praktické činnosti.

Video: Roboti v Akci

Video: Roboti ve škole