“Spolu to zvládneme VIII.”

Realizace: 09. 2016 – 08. 2017.  Podpora prevence rizikových projevů chování prostřednictvím spolupráce tříd a adaptačních kurzů.

logo MSK

Název projektu:   Spolu to zvládneme VIII.

Poskytovatel dotace:  Moravskoslezský kraj

Název dotačního programu: Podpora aktivit v oblasti prevence rozikových projevů chování pro školní rok 2016/2017 ŠMS/P

Výdaje na projekt celkem:   117.000,- Kč

Z toho dotace MSK:               80.000,- Kč

Popis projektu:

Pro úspěšný výchovně vzdělávací proces je potřeba příznivého klimatu školy a bezpečí, ve kterém má každý žák své místo, má se komu svěřit a o koho se opřít. Tento projekt má za cíl nastartovat a rozvinout dlouhodobou systematickou spolupráci mezi třídními kolektivy a rozvoj osobnosti žáků, jejich vzájemnou toleranci a spolupráci. Projekt je zaměřen na pomoc žákům vymezit se vůči negativním projevům sociálně patologických jevů. Projekt se realizuje z části na práci daného třídního kolektivu vedeného svým třídním učitelem a z části na partnerství konkrétní 1. třídy s konkrétní 6. třídou, které trvá čtyři roky a je zaměřeno na spolupráci, pomoc a osvojení si určité zodpovědnosti a vzorového chování. Do projektu se každý rok zapojí třídní učitelé prvních a šestých tříd, koordinátorka projektu a školní psycholog. Společně zajisťují startovací program pro první a šesté ročníky a při seznamování s dětmi poskytnou odbornou podporu. Projekt se skládá s těchto klíčvých aktivit:

1. Adaptační kurz pro žáky 1. tříd

2. Adaptační kurz pro žáky 6. tříd

3. Navázání partnerství 1. a 6. třídy

4. Akce partnerských tříd (1.-9. třídy)

5. Domečky

6. Školní projekty zaměřené na spolupráci a vzájemné poznání

7. Příprava na partnerství pro žáky 5. tříd

Projekt je dlouhodobý, v každém roce se do něj zapojí žáci prvních a šestých tříd startovacím pobytovým kurzem „ Spolu to zvládneme“. Dnes jsou do projetu zapojeni všichni žáci školy. Každý rok  výsledky hodnotíme a upravovujeme metody a formy tak aby postihovaly co nejširší okruh potencionálních problémů.

Mediální prezentace:

6.A to spolu zvládla

Střípky z adapťáku

Prvňáčci to skvěle zvládli

Mám svého prvňáčka

Šesťáci na návštěvě u prvňáků

Pevnost Boyard

Žáci učitelem

Turisti to spolu zvládli

Hodina se čtvrťáky

Společně na rozhlednu a za krtkem

Třídy 1.A a 6.A to spou opět zvládly