“Moderní škola Krnov”

Realizace: 06. 2011 – 06. 2012.  Podpora pedagogů v oblasti rozvoje čtenářské gramotnosti, finanční gramotnosti a využití ICT ve výuce, tvorba DUM.

Název projektu: „Moderní škola Krnov”

Poskytovatel dotace:   MŠMT ČR

Název dotačního programu: OP VK Oblast podpory 1.4. Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách

Celkové výdaje projektu:      2 991 573 Kč

Z toho dotace OPVK:            2 991 573 Kč

Cíl projektu:

je zvýšení kvality vzdělávání na Základní škole Krnov, Janáčkovo náměstí 17

Stručný popis projektu:

V rámci vybraných šablon projekt realizuje tyto vybrané aktivity:

I/1  Individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti žáků základních škol prostřednictvím 72 odučených do skupin dělených hodin.

I/3  Vzdělávání min. 16 pedagogických pracovníků ve formách a metodách výuky směřujících k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti žáků základních škol a k individualizaci výuky v této oblasti.

III/2  Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. Pedagogové vytvoří 1260 DUM  ve školní vzdělávacím prostředí  EduBase tak aby každá DUM splňovala následující požadavky: učební text, hypertextové odkazy na internet a jiné DUM, zkrácený zápis pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami, didaktický komentář pro pedagogy, procvičování v podobě otevřených otázek a soubor testových otázek. Materiál budou moci využívat pedagogové v interaktivním prostředí školy k výuce, jako tištěný materiál a žáci jej budou moci využívat přes webovou aplikaci pro domácí přípravu. Databáze bude přístupná také CNP „Klub 9“. Jednotlivé DUM se budou snažit rozvíjet jak čtenářskou, tak informační gramotnost.

III/3 Vzdělávání  pedagogických pracovníků pro oblast digitálních technologií v rozsahu 10 osvědčení o absolvování DVPP.

VI/3 Vzdělávání 2 pedagogických pracovníků ve formách a metodách výuky směřujících k rozvoji finanční gramotnosti žáků základních škol.

Žadatel:  ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace

Termín realizace: 1.6. 2011 – 30.6. 2012