Škola 4

Termín realizace: 07. 2018 – 08. 2021. Podpora polytechnického vzdělávání, rozvoj matematické gramotnosti a rozvoj didaktických dovedností pedagogů.

Logolink OP VVV hor barva cz

Název projektu: Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK (OKAP)

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008507

Název dotačního programu: OP VVV

Celkové výdaje projektu: 196.340.524,43 Kč

Z toho dotace OPVVV: 166.889.445,76 Kč

Žadatel:    Moravskoslezský kraj

Termín realizace:    07. 2018 – 08. 2021

Cíl projektu:

Cílem projektu je rozvoj polytechnického vzdělávání, zvýšení didaktických dovedností pedagogických pracovníků a rozvoj matematické gramotnosti.

Stručný popis projektu:

Škola je zapojena do dvou aktivit projektu

1. Škola 4

Cílem této aktivity je zvýšení kvality didaktické práce pedagogů, podpora individualizace výuky a podpora matematické gramotnosti. Pro učitelé jsou přípravené zajímavé kurzy věnující novým výukovým metodám jako jsou projektové učení, badatelská výuka, konstruktivismus a další, projekt umožnil 4 pedagogům absolvovat kurz mentorských dovedností. Na žáky je zacílený kroužkem ICT zaměřeným na algoritmizaci ve kterých se využívají i roboti. Matematickou graotnost podporuje cvičení v prostředí ABAKU.

2. Podpora polytechnického vzdělávání

V rámci této aktivity se naši žáci úřastní exkurzí do průmyslových podniků v našem regionu a vyzkouší si své dovednosti při práci se stavebnicí Merkur

Články:

Reportáž TV Polar

Koordinace projektu ve škole:

aktivita 1:  Petr Studnička a Karel Handlíř

aktivita 2:  Kamila Koukolová a Hana Wiedemanová