pondělí

Den smolař nebo zakletý den – jinak se pondělí 28. 1. nazvat nedá. Ač neudělali žádnou chybu nebo výtržnost, osud zasáhl a rozhodl, že dva spolubydlící z pokoje 106 museli odjet z kurzu do nemocnice se zraněnou rukou. Moc nás to mrzí a klukům přejeme brzké uzdravení. Učitelé si zažili kromě zranění dětí také černý den, když jednoho překvapila za jízdy na svahu svým útokem agresivní myš, a dalšího rozpadlé silikony. Pátrali jsme po příčině a po dlouhé debatě jsme se shodli na tom, že to byl následek nebývalého astronomického jevu – konjunkce Neptuna a Měsíce (viz foto).
Jinak bylo krásné počasí a děti předvedly, že jsou šikovné. Mnozí se neskutečně zlepšili hned první den lyžování. Rovněž přístup k práci (povinná služba, úklid, vynášení lyží,…) byl na vynikající úrovni.
Palec nahoru a obrovskou pochvalu dostávají žáci Šťastná a Šupáková za naprosto skvěle provedenou první pomoc spolužákovi.