Drakiáda

Na podzim, když vítr fouká,

z výšky na nás dráček kouká.

Pohádkový dráček,

létá jako ptáček……..
Básničku o drakovi se naučily děti velmi lehce. Obtížnější však bylo pořídit si opravdového papírového draka a vznést ho do oblak. Poslední podzimní slunečnou středu využily děti z I. a VI. oddělení ŠD k tomu, aby si vyzkoušely, komu vyletí pohádkový drak nejvýše. V básničce se sice říká, že na podzim vítr fouká, ale ve středu se nepohnulo ani stéblo. Zpočátku měly děti obavy, že draci létat nebudou, ale opak byl pravdou. Když nefoukal vítr,  nezbylo dětem nic jiného než odložit bundy a čepice a drakům do oblak trošku pomoci. Všem se to s velkým fyzickým vypětím podařilo a tak se na nás z prosluněné oblohy usmívala spousta pohádkových barevných dráčků.

   

 

   

Nejnovější příspěvky
Archivy