Cesta ke stromečku

Ve čtvrtek 13.12.2012 se sešli žáci 2.B a 7.B, aby společně strávili podvečer jednoho adventního dne. Sešli jsme se ve škole v 16:00 hodin, ve třídě 2.B, která je naší partnerskou třídou. Paní učitelka Hana Kratochvílová nás přivítala, a společně s našimi kamarády, jsme začali vyrábět velké andílky a stojánky na ubrousky ve tvaru stromečků.

Ve čtvrtek 13.12.2012 se sešli žáci 2.B a 7.B, aby společně strávili podvečer jednoho adventního dne. Sešli jsme se ve škole v 16:00 hodin, ve třídě 2.B, která je naší partnerskou třídou. Paní učitelka Hana Kratochvílová nás přivítala, a společně s našimi kamarády, jsme začali vyrábět velké andílky a stojánky na ubrousky ve tvaru stromečků.

Když byly výrobky hotovy, vydali se druháci na očekávanou cestu ke stromečku, kterou jsme jim nachystali a osvítili svíčkami my, sedmáci. Samozřejmě vše bylo uskutečněno za dohledu naší paní učitelky třídní Romany Jankové a asistentky pedagoga Jany Křištofové. Postupně se k nám přidaly i další dvě třídy, 2.A a 2.C.

Druháci museli po zhasnuté chodbě, osvětlené jen svíčkami, projít od své třídy k prvnímu stromečku na pavilonu B. Od svých větších kamarádů zde dostali prskavku, kterou si u nich sami zapálili. S rozsvícenou prskavkou prošli po zhasnuté spojovací chodbě školy k druhému stromečku na pavilonu A. Tady za svoji statečnost každý dostal, odměnou od svých větších kamarádů, stříbrný zvoneček. Všichni společně jsme si zazpívali koledy za doprovodu kytary a flétny, zazvonili zvonečkem a rozešli se domů. Všem se nám to moc líbilo.

Text: Tereza Hudečková za 7.B, foto: Romana Janková

Archivy