Okresní kolo Biologické olympiády podruhé

Ve čtvrtek 21. 4. 2016 proběhlo Okresní kolo Biologické olympiády v kategorii 6. a 7. ročníku v SVČ Méďa Krnov. Naši školu reprezentovali dva soutěžící – úspěšní řešitelé školního kola – Anna Stejskalová ze 7. M a Štěpán Hlaváč ze 7.M. Oba soutěžící žáky čekal nelehký den během něhož museli absolvovat náročný písemný test, poznávání rostlin a živočichů a laboratorní práci.

Ve čtvrtek 21. 4. 2016 proběhlo Okresní kolo Biologické olympiády v kategorii 6. a 7. ročníku v SVČ Méďa Krnov. Naši školu reprezentovali dva soutěžící – úspěšní řešitelé školního kola – Anna Stejskalová ze 7. M a Štěpán Hlaváč ze 7.M. Oba soutěžící žáky čekal nelehký den, stejně jako minulý týden, děvčata z 8. a 9. třídy. Během něhož museli absolvovat náročný písemný test, poznávání rostlin a živočichů, laboratorní práci – pozorování žížal. Také museli odevzdat vstupní úkol, na vybrané téma – vše se týkalo „ Života ve tmě „.

Konkurence byla tentokrát opravdu velká. Od pomyslných stupňů vítězů nás dělily pouhé čtyři body.
Štěpán Hlaváč se umístil na 4. místěAnička Stejskalová na 10. místě

Více informací o této soutěži naleznete na www.biologickaolympiada.cz

Text a foto : Pavlína Nováková