Slavnostní pasování prvňáčků 1.C na čtenáře

Nový týden nám v 1.C začal slavnostně. V pondělí ráno jsme se vydali na cestu do Městské knihovny, kde na nás čekali na dětském oddělení mladí knihovníci Katka s Kubou, a také vzácný host pan místostarosta města Krnova Jan Krkoška.

Po milém přivítání, byly děti slavnostně pasovány na čtenáře rytířským mečem rukou pana Krkošky. Děti mu na oplátku věnovaly svého namalovaného skřítka Knihovníčka.

Od teď mohou děti využívat všeho, co naše krásná knihovna nabízí: krásných knih a časopisů. Děti slíbily, že budou hodně číst, hezky zacházet s knihami a pravidelně navštěvovat knihovnu.

Na památku všichni malí čtenáři dostali knihu Knihožrout od spisovatelky Kláry Smolíkové, upomínkový list, lízátko a záložku do knihy.

Děkujeme Kubovi a Katce za krásně připravenou slavnost.

Text a foto: Iva Hoferková