MISTROVSKÁ NÁVŠTĚVA

V úterý 3. 12. zažili žáci 5.A netradiční tělocvik. Navštívil nás několikanásobný mistr republiky v řecko – římském zápase pan Kostas Lagonikas. Postupně se k naší třídě připojili i žáci z 3.B a 5.B.

Na úvod jsme se dozvěděli něco málo o panu Kostasovi – z dětství, o dospívání a to, jak se dostal k zápasu. Poté nám vysvětlil rozdíl mezi řecko – římským zápasem a volným stylem. Než jsme se pustili k praktické ukázce, řekli jsme si pár základních pravidel.

Po teoretické části následovala praktická ukázka, kdy si pan Kostas vzal na pomoc žáky, kteří navštěvují zápas. Viděli jsme ukázku různých chvatů, obrany a na závěr nám dva žáci předvedli i dvouminutový zápas, který pan Kostas i okomentoval a obodoval.

Nakonec jsme se mohli podívat na některé cenné medaile, které pan Kostas získal během své aktivní kariéry a také nám ukázal čestný titul Mistr sportu, který získal za své úspěchy.

Žáci byli velice spokojeni a panu Kostasovi poděkovali za pěknou a naučnou hodinu.

Text a foto: Nikoleta Romanidu

 

 

Předchozí

Následující

Archivy