Plížením, plazením vpřed aneb jak přiblížit dětem výcvik vojáků

Dne 9. 9. 2022 se čtveřice našich žáků zúčastnila krajského kola branného závodu WOLFRAM. Postup si družstvo vybojovalo již v květnu z oblastního kola.

Dětem se naskytla jedinečná možnost nahlédnout do uzavřeného vojenského prostoru Libavá – Barnov.

Vyzkoušely si, jaké to je být vojákem se vším všudy. Od nástupu, přes rozcvičku až k samotnému závodu. Na 3km okruhu čekaly závodníky tyto disciplíny: raft, práce s detektorem kovu, střelba ze vzduchovky, topografie, silový trojboj, zdravotní příprava, překážková dráha a vědomostní test týkající se Ostravské operace.

V doprovodném programu si mohli soutěžící vyzkoušet střelbu z luku, kuše, airsoftových zbraní, laserovou střelnici a také se jim naskytla možnost prohlédnout si tank.

Celý den byl ukončen opět nástupem a závěrečným vyhodnocením. Naši reprezentanti na konec obsadili krásné 13. místo z 27 družstev.

Žákům bych chtěla poděkovat, že se s náročnou tratí poprali a nevzdali to.

Veselková, Tabachová

Odkaz na českou televizi