Florbalový přátelák

Ve čtvrtek 15. února jsme zamířili do ZŠ Zátor, kde pro nás místní přichystali přátelský turnaj ve florbale. V kategorii žáků 3. – 5. tříd jsme se utkali s domácím týmem a následně proti nám nastoupili žáci Lichnova a Brantic. Jelikož domácí a Lichnov nasadili hned po dvou týmech, byl hrací systém rozdělen na dvě skupiny. V prvním zápase jsme hladce porazili domácí a ve druhém zápase nás po sérii vlastních chyb Lichnov doslova přejel. To pro nás znamenalo druhé místo ve skupině, tudíž nás čekalo družstvo Brantic coby vítěz první skupiny. Brantice se nám podařilo porazit relativně hladce. Do finále jsme tedy šli opět proti Lichnovu. Bylo nutné vymyslet na soupeře novou strategii. Ta se nám hned od první chvíle vyplatila. Hráli jsme vyrovnaný zápas a drželi výsledek 3 : 3. Bohužel pár vteřin před koncem zůstal nepokrytý soupeřův hráč a tuto naši chybu potrestal. Prohráli jsme rozdílem právě této jedné branky.
Nicméně to pro nás znamenalo celkové druhé místo, takže děti odjížděly s krásnými medailemi. Všichni si tento turnaj užili a již začátkem března pojedeme změřit síly znova, tentokrát s žáky II. stupně. Držte nám palce.

Závěrem bychom chtěli poděkovat ZŠ Zátor a konkrétně panu Mgr. Jaromírovi Chlubnému za skvěle připravenou akci.

Sestava  ZŠ Janáčkovo náměstí: Matěj Šopík, Kryštof Kornel, Radomír Sládeček, Tereza Venháčová, Sofie Kilhov, Fabián Čonka a Richard Holas.

Konečné pořadí:

1. ZŠ Lichnov A
2. ZŠ Janáčkovo náměstí
3. ZŠ Lichnov B
4. ZŠ Brantice
5. ZŠ Zátor A
6.ZŠ  Zátor B

Martin Klečka

Archivy