Máme v kapse postup do kraje!

Filip Přasličák ze 6.B si svými zeměpisnými znalostmi a dovednostmi vybojoval postup do krajského kola zeměpisné olympiády v kategorii A šestých ročníků. Filip se umístil v okresním kole na 2. místě mezi 22 účastníky ve své kategorii.

Okresní kolo zeměpisné olympiády se konalo před jarními prázdninami ve SVČ Krnov 21.2.2024 a spolu s Filipem se zúčastnilo okresního kola dalších 5 žáků naší školy. V kategorii A nás reprezentoval také Vítek Žáček ze 6.B, který se stal počtem bodů úspěšným řešitelem a skončil na krásném, ale nepopulárním 4. místě. Kategorii B, pro 7. ročníky, reprezentovali Filip Vlach ze 7.A, taktéž úspěšný řešitel ze 4. místa a Veronika Meissnerová ze 7.B.

V poslední kategorii C, pro žáky 8. a 9. ročníků, naši školu reprezentovali v okresním kole Ema Hájková8.BDominik Houb9.B.

Všichni účastníci zeměpisné olympiády předvedli své výborné zeměpisné znalosti a dovednosti, koncem ledna, nejprve v kole školním, a poté v kole okresním, ve 3 náročných testech, při práci s atlasem, bez atlasu a v praktických dovednostech. Okresního kola se mohli zúčastnit pouze 2 řešitelé školního kola, tzn. žáci 1. a 2. míst každé kategorie. Na stupních vítězů se ve školním kole také umístili: Theodora Wegrzynová ze 6.C, Kryštof Kalina ze 7.BTereza Nováková8.C.

Děkuji za účast všem účastníkům školního kola zeměpisné olympiády a všem žákům, kteří reprezentovali školu v okresním kole s velmi dobrými výsledky a umístěním. Filipovi budeme držet pěsti při reprezentaci naší školy v krajském kole v Ostravě 27.3.2024.

Za kabinet zeměpisu Romana Janková