Máme „Velké kulové“

Ve čtvrtek 7. března jsme vyrazili do zátorské základní školy, kde pro nás místní připravili přátelský florbalový turnaj o „Velké kulové“, tentokrát určený pro žáky 6. až 8. tříd. Naši školu reprezentovaly hned dva týmy. Hráči si sami určili rozdělení do týmů, ve kterých chtěli hrát. Mladší v jednom týmu a starší v tom druhém. Celkově se turnaje zúčastnilo šest družstev, po dvou z každé školy. Kromě nás hráli také domácí a Lichnov. Zápasy byly rozděleny na dvě skupiny. Ve skupině A vyhráli naši borci, když rozdílem třídy doslova přejeli domácí Zátor a s Lichnovem uhráli remízu. Díky lepšímu skóre nad Lichnovem šli do vyřazovacího zápasu z prvního místa. Ve skupině B byla situace jasná. Naši „mladí“ rozstříleli oba týmy a s naprostým přehledem vyhráli svou skupinu.
V následujících zápasech tak náš A tým svedl boj o postup s domácím B týmem a nedal domácím žádnou šanci. Náš B tým měl o poznání těžší úkol, když narazili na tým Lichnova. Většina protihráčů byla o hlavu vyšší a také těžší, což se projevilo v osobních soubojích. Nicméně po odehrané základní hrací době bylo skóre 2 : 2 a muselo rozhodnout prodloužení. Kluci, i přes fyzickou převahu soupeře, do toho dali vše a po chvíli se podařilo vsítit gól. O hlavu vyšší kolegové byli hodně překvapení. Za to náš tým sklidil obrovské uznání od ostatních trenérů.
Finále tedy bylo v režii naší školy. Zde se projevily zkušenosti starších hráčů a finální zápas s přehledem vyhráli.
Všem hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci školy. Zároveň bych chtěl poděkovat panu Mgr. Jaromírovi Chlubnému za uspořádání turnaje a za pozvání.

Pořadí turnaje:

  1. ZŠ Janáčkovo A
  2. ZŠ Janáčkovo B
  3. ZŠ Lichnov A
  4. ZŠ Zátor B
  5. ZŠ Lichnov B
  6. ZŠ Zátor A

Sestava:

Janáčkovo A:
Adam Černý, Jakub Chmelíček (nejlepší střelec turnaje), Martin Koláček, Vanessa Ptašniková, Michal Kolbasa a Matěj Kopecký

Janáčkovo B:
Jan Mylek, Jakub Hába, Petr Heller, Adam Janisch, František Mrkvan, Ivo Stanovský a Matyáš Ballay

Martin Klečka

Archivy