Zeus a praotec Čech ruku v ruce putují do Krnova a okolí.

To je originální název projektu naší školy, na který jsme získali dotaci  98 000 Kč z Rozvojového programu  MŠMT ČR  určeného na podporu čtenářské gramotnosti na základních školách v roce 2008. Cílem projektu je motivovat žáky ke čtení a pravidelným návštěvám knihovny, pracovat s literárním textem, porozumět mu a zamýšlet se nad ním. Pojícím znakem projektu jsou, jak už název napovídá, báje a pověsti od starého Řecka, přes národní pověsti až k místním legendám.

Koordinátorkou projektu, kterého se zúčastní 348 žáků prvního i druhého stupně a 12 pedagogů je paní učitelka Silvie Seidlová. Tak ať se u nás Diovi a praotci Čechovi líbí.

Karel Handlíř