Velká cena zoo 2009

V týdnu od 30. března do 3. dubna 2009  se ve výukovém centru Zoo Ostrava uskutečnila vědomostní soutěž. Přihlásilo se do ní více než 100 škol z celého Moravskoslezského kraje. Soutěžilo téměř 500 družstev, celkem 2500 dětí, na téma "EVROPSKÉ ŠELMY". 

  

Ráno 2. dubna  vyrazilo z naší školy soutěžit 30 dětí v šesti družstvech. Po té, co si prohlédly místní šelmy, šly vyplnit pětičlenná družstva test na dané téma.  Přestože sršely vědomostmi nad rámec učiva, nepodařilo se jim postoupit do finále. Jejich umístění je ale senzační ! 

 

V první kategorii, která si rozebrala pozice na 52 místech, jsme skončili na 26. a 30 místě. V druhé kategorii se vyhodnotilo 74 míst. Zde jsem obsadili místa 48., 54., 64. a 66. Tato soutěž byla vynikající zkušeností a někteří se těší na další vyhlášené téma.

 

            Soutěžím i rodičům, kteří finančně podpořili cestu do ZOO děkujeme.

                                                                        M. Mylková, R. Janková

 

Tady si můžete vyzkoušet jak by jste uspěli Vy?

ukázka testu šelmy 2009

odpovědi na test šelmy 2009

Archivy