Po stopách skřítka Bambulky

Mlhavé sobotní ráno 7.11.2009 neodradilo malé turisty ze ŠD od plánovaného turistického výletu na Šelenburk. Sešlo se celkem 22 průzkumníků a ti se společně vydali po stopách skřítka Bambulky, který měl pro děti připravené úkoly. Děti musely nejdříve úkoly vystopovat, přečíst a správně vyplnit. Nad některými musely děti hodně přemýšlet, ale nakonec je všechny zvládly na výbornou.

 

  

 

Přestože nás téměř celou cestu doprovázely dešťové kapky, děti úspěšně zdolaly i cvilínské schodiště a ještě si do kroku notovaly:

Levá pravá, levá pravá,

pěší chůze, ta je zdravá.

Levou pravou, levou pravou,

projdeme se lesní přírodou.

Pamatovali jsme i na zvířátka v lese a divočáky v ohradě, kterým děti přinesly nasušené žaludy, kaštany a chleba.

 

  

 

Na konci cesty čekal děti nejtěžší úkol. Musely najít v lese kouzelný strom-bonbónovník,na kterém vyrostly / jen tuto sobotu / sladké růžové čtverečky. Nechyběly ani medaile od skřítka za vzorné plnění všech zadaných úkolů a za úspěšné zdolání připravené cesty.

 

   

 

I přes nepřízeň počasí se výlet vydařil a dětem se putování se skřítkem líbilo.

 

                                                               Text a foto: B. Šrubařová

Archivy