Žaludová královna – žaludový král

V letošním školním roce jsme udělali malou změnu a místo kaštanů , jsme ve druhé polovině září vyhlásili soutěž pro děti školní družiny ve sběru žaludů. Vzhledem k tomu, že duby ,jejichž plody jsou právě zmiňované žaludy rostou převážně  v lese, se většina malých sběračů  musela obrátit s prosbou na  své rodiče, aby je do lesa doprovodili.

   

Rodiče tak spojili příjemnou vycházku se svými ratolestmi do barevné podzimní přírody s dobrým úmyslem, přispět ke zpestření zimního jídelníčku zvířátek žijících v lese v době, kdy je vše pokryto bílou sněhovou peřinou. Krabice s nasbíranými žaludy jsme předali myslivcům, kteří je ihned rozložili na obrovská síta, kde žaludy čekají,až přijde čas jejich správného využití.

  

Žaludovou královnou se stala žákyně 3. třídy Adélka Košinarová , která za vydatné pomoci dědečka nasbírala pro zvířátka 66 kg žaludů. Žaludovým králem se stal žák 1. třídy Martin Kocián.

  

Adélce a Martinovi gratulujeme a všem ostatním dětem děkujeme za pomoc při vytváření zásob pro zvířátka na zimu. Pro všechny děti byly připraveny odměny a drobné sladkosti.                                                                                        Text a foto:  B. Šrubařová

Předchozí

Archivy