Vánoční dílny

Poslední den před vánočními prázdninami se třídy naší školy  proměnily ve vánoční dílny, kde pod vedením mistrů (učitelů) vyráběli zruční učni a tovaryši  (žáci) vánoční svícny, voňavé pytlíčky nebo vánoční ozdoby na stromeček.

V kuchyňce cukráři pekli a zdobili perníčky, k příjemnému posezení lákala  vánoční čajovna a  kdo chtěl, vyzkoušel si odlévání vosku nebo jiné vánoční zvyky.

Balící služba nabízela zabalení dárečků těm, kteří si na to sami netroufli a amatérské herecké sdružení složené z žáků naší školy nechalo ve vánočním příběhu oživnout Betlém.

Nechyběly ani koledy a vánoční relaci ve školním rozhlase mělo i školní rádio, ve kterém zazpívala vítězka školní Superstar.  Příjemné  dopoledne všechny vánočně naladilo.

Text a foto: H. Wiedemanová