Probojovali jsme se do krajského kola!

Žák 7.M třídy Jan Zubrvalčík bude naši školu reprezentovat dne 13.4.2010 v krajském kole zeměpisné olympiády v Ostravě. V obrovské konkurenci účastníků dalších škol z Krnova, Bruntálu, Rýmařova, Andělské Hory a Břidličné bylo velkým úspěchem druhé místo Honzy v kategorii B / kategorie 7. tříd / v okresním kole, které se konalo v Krnově v SVČ Méďa dne 17.3.

  

 Dalšími účastníky okresního kola zeměpisné olympiády z naší školy byli  Daniela Kotrlová z 6.M a Jiří Doubrava z 9.M třídy. Jejich umístění , hezké 6.a 8. místo, je však do dalšího kola neposunulo. Soutěž byla složena ze tří testů: práce bez atlasu, kde se uplatní nasbírané vědomosti, práce s atlasem, ve které je důležitá orientace a praktická část, v níž přijdou na řadu výpočty tras a vzdáleností na mapě.

    

Všichni účastníci okresního kola se shodli na tom, že letos byly úkoly zvlášť obtížné, což potvrdili v závěrečném slově i členové komise, která práce opravovala a vyhodnocovala. Všem zúčastněným děkujeme a Honzovi budeme držet palce v Ostravě!

 

text a foto: Romana Janková

Archivy