Čtvrťáci v Račím údolí, aneb jak bylo na škole v přírodě

 Druhý týden v  červnu se vypravili na školu v přírodě do Račího údolí také žáci čtvrtých tříd. Do autobusu nastupovali s nadšením a téměř všichni se těšili na týden bez rodičů, který stráví se svými kamarády. Hned po příjezdu a ubytování je čekal orientační závod, kde měli zjistit pravidla, kterými se budou po celou dobu pobytu řídit.

  

 Statečně absolvovali také výšlap na zříceninu hradu Rychleby či Čertovu kazatelnu. Každé dopoledne je čekala výuka, která tentokrát probíhala na čistém vzduchu a ne ve školních lavicích. Navštívili i zámek Jánský vrch v Javorníku a nedaleký hřebčín, kde si vyzkoušeli  jízdu na koních. Většinu času věnovali sportovním aktivitám a tematickým hrám v přírodě a protože nám počasí  přálo, mohli všichni vyzkoušet i chladnou vodu místního bazénu.

  

Na závěr celého pobytu na odvážlivce čekala stezka odvahy, za kterou byli sladce odměněni. Před odjezdem každý obdržel na památku medaili a hurá domů! Věřím, že si všichni odvezli spoustu nových zážitků.

 

více fotografií: www.skolavprirodectvrtaci.estranky.cz

 

foto a text: P. Havlíčková

Nejnovější příspěvky
Archivy