Jessy, Riko, Lana.

Tato tři krásná jména nepatří dětem, nýbrž psím kamarádům, kteří přišli se svými cvičiteli v pondělí odpoledne za dětmi ze školní družiny. Na školním hřišti předvedli dětem, jak  se má chovat správně vycvičený pes. Základní povely poslušnosti jako sedni, lehni, vstaň, u nohy, zůstaň, štěkej jim vůbec nebyly cizí.

   

Chlapcům se však nejvíce líbila ukázka obrany majetku, kdy se psi předvedli jako „zuřivé šelmy“, které brání svého pána a jeho majetek, jak se na správného psa obranáře patří.

    

Děvčata však dala přednost ukázce tanečních prvků, které předvedl pes Riko. I když Riko neměl hudební doprovod, krátká ukázka dogdancingu byla úžasná. Chtěla bych poděkovat za ukázku sportovního výcviku psů, za stručný, ale výstižný výklad základních informací a za vyčerpávající odpovědi na všetečné otázky dětí.

    

Těšíme se, že nám psí kamarádi na jaře opět přijdou předvést, co nového se naučili.

 

text a foto: B. Šrubařová

Archivy