Ať žijí rytíři… (poprvé)

Byli to vždy neohrožení hrdinové. Většinou zakuklení v plechovém brnění hájili čest a pravdu. My je už známe jen z pohádek a filmů. Jací doopravdy byli? Stateční, loajální, štědří a zdvořilý… Mohli se jimi stát pouze mladí muži. Zpravidla se tak stalo po první bitvě, které se mohli zúčastnit již v patnácti letech. Přestože patnáct let ještě nikomu z nich není, zažít nečekaná dobrodružství se nebojí.

    

Nejdříve po pořádku. Abychom se mohli zúčastnit první bitvy, musíme si nejdříve „vyrobit zbraně“. Tohoto úkolu se dravě a hravě zhostili žáci 4. B a 7. A  společně s panem učitelem Martinem Košutkem. A že to byl pro všechny zajímavý prožitek, o tom není pochyb. No řekněte, kdo v dnešní době dokáže zvládnout pořádné řemeslo? No přece neohrožení budoucí rytíři … Najít společný čas pro několik tříd současně není zrovna jednoduché.  Nakonec vše dobře dopadlo.

  

Pokračování uvidíte příště (už za několik dní…).

Text a foto: L. Bokischová a M. Košutek

Nejnovější příspěvky
Archivy