Finále minivolejbalu

V pondělí 20.12. a v úterý 21.12. proběhlo v tělocvičně ZŠJN první školní finále v minivolejbale. Vítězné týmy chlapců a děvčat z 8. a 9 tříd zde bojovali o celkové první místo. Prostory naší malé tělocvičny byly zvlášť upraveny pro tento mladý, ale zábavný, sport. V pondělí se utkali chlapecké týmy. Chvílemi byly k vidění pěkné volejbalové zákroky a hlavně celý turnaj se nesl v duchu zábavy a předvánočního oddechu. Žádný z týmů neporušoval pravidla fair-play a tým z 9.M kořenil celé utkání vtipnými okamžiky. Celkové vítězství získali po velikém boji hoši z 9.M, druhé místo obsadil tým z 9.A a „bronz“ dostali zástupci 8.M. Celkově byl turnaj velice vyrovnaný a hlavně finálová skupina se pokaždé rozhodovala až ve třetím, zkráceném, setu do 15 bodů. 

 

   

 

 V úterý hrála děvčata. Hra měla trochu jiný náboj, protože děvčata reagovala často velmi emocionálně a byly k vidění slzy štěstí i zklamání. O další výraznou změnu se postarali diváci. Narozdíl od divácky velmi vlažného pondělí se během druhé vyučovací hodiny v tělocvičně sešly hned 4 kompletní třídy. Bohužel jejich chování nelze označit jako vhodné a volejbalu také nepomohli. Zato ve finále, kdy bojovaly dívky z 8.B a 9.A, přišli spolužáci a spolužačky obou týmů a tělocvična dostala přesně ten nádech, jaký má finále mít. Fanoušci se věnovali povzbuzování svých kamarádek a atmosféra stála za to.

 

Nakonec získaly první místo dívky z 9.A, druhé obsadily zástupkyně 9.B a čest osmých tříd zachránily dívky z 8.B ziskem třetího místa. Celkově hodnotím finále jako vydařené a jsem zvědav, co na jaře předvedou 6. a 7.třídy.

 

text: M. Kopeček, foto: K. Handlíř

Nejnovější příspěvky
Archivy