Co čeká prvňáky – otázky a odpovědi

Kdy a kam máme s naším prvňákem přijít?

Slavnostní zahájení školního roku proběhne  ve čtvrtek 1. září 2011 v 9. 00 hodin. Prvňáčci přijdou se svými rodiči do školy bez aktovek a přezůvek. Do školy vstupují přes pavilon B a vyhledají si svou třídu podle rozpisu (všechny první třídy jsou v 1.patře). Slavnostní zahájení trvá cca 1,5 hodiny. Poté mohou děti odejít domů nebo zůstat ve školní družině. 

Mohou děti 1. září na oběd?

Ano, děti mají od 1. září možnost stravovat se ve školní jídelně. Musí si však obědy předem zaplatit a vyzvednout  stravenky. Informace ohledně stravování vám poskytne účetní ve školní jídelně na Albrechtické ulici , tel. 554 616 218. 

Může náš prvňáček do školní družiny nastoupit už 1. září?

Ano, školní družina je v provozu tento den od 6.00 do 8.00 hod  a od 8.45 do 14.00 hod. (Vstup přes pavilon B) 

Jak bude probíhat výuka prvňáků v prvním týdnu?

čtvrtek             –  2 vyučovací hodiny (uvítací ceremoniál)

pátek              –   vyučování do 10:00 hodin

pondělí        –  vyučování do 10:00 hodin

úterý a středa – vyučování do 10:45

Od 8.9. 2011 probíhá výuka dle daného rozvrhu (4 vyučovací hodiny denně do 11:40 hod) 

Co máme našemu prvňákovi nakoupit, aby byl připravený?

  • aktovku
  • přezůvky
  • pouzdro
  • cvičební úbor (tenisky s bílou podrážkou, tričko, trenýrky)
  • ostatní věci budou zakoupeny z dotace MŠMT ČR, nebo vám požadavky sdělí vyučující na třídních schůzkách

  Jaké akce na prvňáky a jejich rodiče čekají v dohledné době? 

  • Informativní schůzka s rodiči8.9. 2011 v 16:00 hod.
  • Noc ve škole, aneb poznávám svou školu– přespání ve škole spojené s poznáváním nového školního prostředí, svého nového kolektivu, své třídní učitelky a zaměstnanců školy. Vše je realizováno hravou formou v rámci projektu „Spolu to zvládneme“. Cílem je základní orientace ve škole, seznámení se se spolužáky a pracovníky školy –  říjen.
  • Spolu to zvládneme – program je zaměřený na rozvoj  a  diagnostiku kolektivu a spolupráci s partnerskou třídou na 2. stupni. Cílem je diagnostikovat nový třídní kolektiv a cíleně pracovat na socializaci, kooperaci, dobré komunikaci a tvorbě bezpečného klimatu školy, tím předcházet sociálně patologickým jevům.
Nejnovější příspěvky
Archivy