Janáčkova notička

V lednu se uskutečnilo školní kolo Janáčkovy notičky. Žáci si připravili lidové i populární písničky. Mnozí nádherně zpívali, některým sem tam uletěla notička, ale všichni měli jedno společné a to radost z hudby. Během přestávky žáci dramatického kroužku zatancovali taneček na píseň Colu, pijeme colu …

V lednu se uskutečnilo školní kolo Janáčkovy notičky. Žáci si připravili lidové i populární písničky. Mnozí nádherně zpívali, některým sem tam uletěla notička, ale všichni měli jedno společné a to radost z hudby.

Během přestávky žáci dramatického kroužku zatancovali taneček na píseň Colu, pijeme colu, kdy diváci povzbuzovali děti po celou dobu skladby tleskáním. Poté všichni účastníci, maminky, tatínkové vytvořili sbor a za doprovodu harmoniky si zpříjemnili čekání na výsledky známými písněmi.

 

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – 3.třída, 4.třída, 5.třída a nová kategorie : duety
Porota: M. Galušková, H. Grigorová, M. Banovcová

Vítězové:

3. třída
1. Dustorová Martina 3.B
2. Svrčinová Karolína 3.C
3. Vlasáková Bára 3.B

 

 

4. třída
1. Rudzinská Kája 4.A
2. Marková Eliška 4.C
3. Romanidu Natalie 4.C

 

5. třída
1. Eliška Jendřejková 5.C
2. Martínek Jan 5.A
3. Musilová Johanka 5.C

 

 

duety
1. Spurná Petra + Zivčáková Andrea 5.B
2. Smékalová Anna + Illík Jakub 5.C
3. Pavlíková Jana + Kubešová Nela 4.C

 

 

Od školy obdrželi vítězové hodnotné ceny. Každý ze zúčastněných dostal za odměnu drobný dáreček.

Vítězům blahopřejeme a už se těšíme na další pěveckou soutěž.

Text: Miroslava Banovcová

Archivy