Biologická olympiáda

Rok uplynul jako voda a opět přišla na řadu biologická olympiáda. Koncem ledna proběhla teoretická část školního kola doplněná poznávací částí. Tématem letošního roku byly vztahy mezi organismy. V poznávací části měli žáci určit a správně pojmenovat a 15 rostlin a 15 živočichů.

Rok uplynul jako voda a opět přišla na řadu biologická olympiáda. Koncem ledna proběhla teoretická část školního kola doplněná poznávací částí. Tématem letošního roku byly vztahy mezi oarganismy. V poznávací části měli žáci určit a správně pojmenovat a 15 rostlin a 15 živočichů.

Školního kola se zúčastnilo 32 žáků osmých a devátých tříd. Z tohoto hojného počtu vyšlo pět žáků s nejvíce body, kteří postoupili dál k praktické části. V praktické části si žáci připravili preparáty z rajčete a z šípku a pozorovali chromoplasty v buňkách. Praktické části se zúčastnili E. Vasiliadisová, R. Cabáková a E. Krejčí z 9.M a dále D. Kotrlová a D. Křapa z 8.M.

Přes všechny tři části prošli nejlépe E. Vasiliadisová a R. Cabáková, které dále postupují do okresního kola.

Všem účastněným děkujeme a vítězkám gratulujeme!

   

text a foto: Irena Štěpánková

Archivy