Masopust a příchod jara

Všechna oddělení ŠD navštívila Flemmichovou vilu, kde se konala výstava a beseda na téma „Masopust a příchod jara“. Náplní programu bylo seznámit děti s obdobím masopustu a zemědělského počátku jara. Krátké povídání doplnilo několik aktivit. Děti III. a V. oddělení si navíc mohly vyrobit masopustní masky.

Všechna oddělení ŠD navštívila Flemmichovou vilu, kde se konala výstava a beseda na téma „Masopust a příchod jara“. Náplní programu bylo seznámit děti s obdobím masopustu a zemědělského počátku jara. Krátké povídání doplnilo několik aktivit:

– určování semen zemědělských plodin (obilovin, okopanin, …)
– oprava hrábí (výměna kolíku)
– vyplétání kostry stěny košíku vrbovým proutím (vyzkoušení techniky vyplétání košíků)

Děti III. a V. oddělení si navíc mohly vyrobit masopustní masky. Moc se jim povedly a zpátky do školy jsme šli jako masopustní průvod plný masek – medvědi, sloni, opice, žáby, žirafy, zebry,tygři nebo klauni.

Jsme moc rádi, že se to dětem líbilo a dozvěděly se něco nového.

Text a foto: M. Košinarová

Nejnovější příspěvky
Archivy