Den první

Po dvou hodinách přijíždíme do hlavního města Kodaně. Otestovali jsme palubní mikrofon autobusu předem připravenými zajímavostmi o Dánsku spojenými s prvním kvízem. V devět hodin ráno začínáme 10-ti hodinový program v informačním centru podrobným výčtem všech možných katastrofických scénářů.

Společně se vydáváme po okruhu složeném z nejznámějších památek hlavního města Dánska. Zlatým hřebem dne je pravé poledne, kdy nám z balkónu paláce Amalienborg u příležitosti svých 72. narozenin mává dánská královna Margareta II. Spolu se všemi členy královské rodiny. Přeplněné nádvoří zpívá hymnu a mává vlaječkami.

Navštěvujeme muzeum královské rodiny, čteme další příspěvky, obdivujeme slavnou Geofininu fontánu a míříme ke slavné soše Malé mořské víly. Po ´Noci s Andersenem´ máme pocit, že rozumíme jejímu zasněnému pohledu do dálky o trochu více. Po nezbytné přestávce na obědo-sváču a nákupech suvenýrů se opět všichni setkáváme. Sledujeme s respektem atrakce zábavního parku TIvoli a unaveně máváme na přijíždějící autobus.

Čeká nás ještě 3 hodinová cesta do Odense přes jeden z nejdelších mostů světa. Tak za den bylo těch zážitků celkem dost a při radostném setkání s italskými a dánskými kamarády je nejoblíbenější fráze ´I´m sorry, but I´m really tired.´ Italové cestovali letadly a vlaky také celý den. A tak jedinou otázkou pro zítřek zůstává: ´Zvládneme se vzbudit na celodenní program v dánské škole?´ Kdo chce znát odpověď, může si o nás přečíst zase zítra. Těšíme se!

Expedice Dánsko 2012 (A. Hlaváčová, L. Křehlík)

Předchozí

Následující

Archivy