Jarní koncert Ženského pěveckého sboru.

Ženský pěvecký sbor z Krnova pod vedením Mgr. Jany Hlaviznové si připravil na neděli 3. června 2012 Jarní koncert, který se již stává příjemnou tradicí.

Ženský pěvecký sbor z Krnova pod vedením Mgr. Jany Hlaviznové si připravil na neděli 3. června 2012 Jarní koncert.

Krnovský Ženský pěvecký sbor vznikl v roce 1996, první zkoušky byly na ZŠ Janáčkovo nám. a schází se zde dodnes. V repertoáru má  sbor renesanční i barokní skladby, spirituály, skladby českých hudebních skladatelů a různé úpravy lidových písní. Účastní se různých sborových festivalů a řady akcí v Krnově a okolí, zejména adventních koncertů.

V předchozích letech na Jarním koncertu hostil například  Mužský pěvecký sbor Vítkovice pod vedením Prof. Lumíra Pivovarského  nebo smíšený pěvecký sbor z Vrbna (Mgr. Leoš Sekanina).  Sbor vyzkoušel  i netypické spojení hudby – například s jazzovým seskupením 3Fo3.  V loňském roce si přizval sbor jako hosta dětskou cimbálovou muziku ZUŠ Krnov (Jiří Dorosiňski).

A co si připravil sbor pro posluchače letos? Bude to nevšední odpoledne ve společnosti dvou ženských pěveckých sborů. Jako hosta si Ženský pěvecký sbor pozval Pěvecké sdružení ostravských učitelek pod vedením sbormistryně Lenky Velikovské.

Jarní koncert začíná v neděli 3. června 2012 v 15.30 hod. v koncertní síni sv. Ducha v Krnově.

Srdečně zveme všechny sborové nadšence a milovníky krásného zpívání.

Text a foto: J. Hlaviznová

Následující

Archivy