Cesta do středověku 6.A,B,M

Naše třída ta je fajn,
zábavy a srandy ráj.

Cesta do středověku – z projektu Spolu to zvládneme 4

Zdá se Vám to jako nereálný úkol? Děti z naší školy Vás mohou přesvědčit o tom, že se tam lze dostat a je tam dobře.

Počátek školního roku byl pro šesťáky ZŠ Janáčkovo nám.17 tak trochu zvláštní, podnikli cestu do středověku. A nebylo to jednoduché. Cestou museli zvládnout překážky v podobě Sirén, Medúz a sopek a konečně překonat tajemství hádanek.

Sirény přehlušily děti svým zpěvem, Medúzy přelstily chůzí se zavázanýma očima a přes lávové kameny se dostaly během se zátěží, protože děti celou cestu nesly své batohy a před cílem dokazovaly svůj postřeh, důvtip.

Zdá se Vám to jednoduché, zkuste hádat:

Co to je? Má to šest nohou, dvě hlavy, dvě ruce, čtyři uši a chodí to po čtyřech.

Toto nebyla jediná hádanka, ale dětem zamotala hlavu. Malá nápověda, je to obvyklé ve středověku.

Děti se na středověk připravily velmi dobře, z domu si nesly středověké oblečení a velkou chuť zdolat všechny překážky. Nejprve se poznávaly v seznamovacích hrách – například hra Vítr fouká na …. a další společnou činností zjišťovaly, co zvládnou jako jedinci ale především jako
kolektiv. Zda se domluví, vzájemně podpoří. (např. hašení požáru, pavučina apod.)

Děti měly různé poznámky, ale tyto patří k nejlepším: „Paní učitelko, shořela nám škola.“, „Někdy se to podaří a někdy ne.“ (6.M)

Nechyběly ani středověké disciplíny – střelba z luku, hod na cíl, chůze na chůdách a rytířské klání na kládách nebo lov ryb.

Poslední večer byly všechny děti slavnostně pasovány na šesťáky.

Tři dny utekly jako voda a dětem se domů vůbec nechtělo …. tak snad jen všem šesťákům popřát, ať se jim ve školním roce daří jako ve středověku.

(řešení hádanky – jezdec na koni)

Všechny třídy během pobytu tvořily pokřik, hymnu a znak třídy.

Hymna 6.A

V řadě za sebou všichni z áčka jdou, zpívají si krásně, že dnes tady jsou.Kdo
jim nevěří, ať tam poběží, zeptá se jich, jak se mají, jak se tam dá žít?
Tak jim odpovím, středověk je fajn, uvidíš tam hradní paní, rytíře a zápolení.

Hned se přidáme, všechno zvládneme, lukostřelbu, hradní hrátky,
my vám ukážeme, že vždycky vyhrajeme.

Když se vrátíme, tak si vzpomenem, na ty chvíle středověké, pak si zahrajem.
Středověk je fajn, to ví každý z nás, současnost však bližší nám je, pojď se
podívat.
La la la la la …………………………..

(poznáte jaký nápěv využili ?)

Hymna 6.B
Ta 6.B ta 6.B nemyslí jen na sebe, je to třída plná dobrejch kámošů.
Není to smutek, je to ráj, je to krásné napořád.
Smích je zdravý, to ví i náš kamarád.

Hymna 6.M
Všichni máme rádi jen, když se spolu zasmějem.
Matika nás baví moc, studujeme celou noc.

My jsme žáci 6.M, všechno spolu dokážem.

Druhý stupeň je o trochu těžší, snahu musíme mít větší,
když si všichni lámem hlavu na tom těžkém hlavolamu.

My jsme žáci 6.M, všechno spolu dokážem.

Postřehy dětí:

Bylo tam tak hezky, že bych tam i žil. Strašně mě překvapilo, že stezka odvahy mi přišla strašidelnější než jsem si myslel. (Filip 6.A)

Nikdy nezapomenu na pavučinu ….. a chtěl bych být ve středověku, protože měli snadný život (Michal 6.A)

Nejvíc se mi líbilo, když jsme šli na stezku odvahy a jak jsme utíkali hasit u řeky. (David 6.A)

Líbilo se mi , když jsme si vymysleli osobu ze středověku a tu jsme ostatním představovali. (Ruben 6.A)

Nejvíc se mi líbila stezka odvahy a obří pavučina (Terka 6.A)

Nejvíc se mi líbila hra na čarodějnice, rytíře a draky ……… nezapomenu na to, jak jsme se divili, že musíme uklízet ……. Chtěla bych žít ve středověku, protože mám moderní doby někdy dost a tam bylo fajn. (Tara 6.A)

Chtěl bych, aby byl adapťák delší, líbilo se mi tam ……na stezce jsem se bál, že spadnu do příkopu .. (Lukáš 6.A)

Líbilo se mi – ANO, co mne bavilo – VŠE, bála jsem se – NE (Markéta 6.A)

Druhý den jsme jezdili na trakaři …. Super…. Další hra – pavučina, nemohli jsme splnit úkol – dostat se ven. Nedařilo se nám. A pak stačila kapka spolupráce a než jsme se nadáli, byli jsme venku. (6.A)

Chtěl bych být ve středověku i dnes, protože bych zažil spoustu legrace ….(Jakub 6.A)

Na stezce odvahy jsem se bála moc, hodně moc (Georgia 6.A)