Zimní sportovní radovánky

Prvních sněhových vloček a mrazivého počasí využily děti ze ŠD a vyrazily na nedaleký zasněžený kopec ve Vraclávku, kde absolvovaly výjezdový lyžařský kurz pod vedením zkušených instruktorů z FUN – Line. I když některé děti byly na horách poprvé a neměly žádné zkušenosti se sněžnými prkýnky, zvládly základní prvky na výbornou.

Prvních sněhových vloček a mrazivého počasí využily děti ze ŠD a vyrazily na nedaleký zasněžený kopec ve Vraclávku, kde absolvovaly výjezdový lyžařský kurz pod vedením zkušených instruktorů z FUN – Line. I když některé děti byly na horách poprvé a neměly žádné zkušenosti se sněžnými prkýnky, zvládly základní prvky na výbornou.

Náplní kurzu byla skupinová výuka lyžování a snowboardingu přizpůsobená dětem školního věku. Cílem bylo osvojení a rozvoj základních lyžařských dovedností tzn. zastavení a jízda v pluhu, smýkané paralelní a základní carvingové oblouky – u pokročilých lyžařů.

Týdenní kurz byl zakončen karnevalem v maskách. I když první den byl pro děti velmi náročný a vyčerpávající, neobjevily se žádné slzičky. Spokojené a usměvavé tvářičky svědčily o tom, že se dětem i přes první nezdary lyžování líbilo. Všechny děti chválím a přeji, aby se se svými rodiči v lyžování zdokonalovaly a tento bílý sport si oblíbily.

Text a foto: B. Šrubařová

 Další fotografie: ve fotogalerii

Nejnovější příspěvky
Archivy