Školní pingpongová reprezentace je vybrána!

Druhý ročník turnaje ve stolním tenise proběhl velmi hladce a na vysoké úrovni ve středu 20.2. V půl třetí proběhla prezentace a byly zahájeny na prvním i druhém stupni první utkání. Na prvním stupni měli jednodušší situaci. Hráčů bylo šest, a proto byli rozděleni do tabulek.

Druhý ročník turnaje ve stolním tenise proběhl velmi hladce a na vysoké úrovni ve středu 20.2. V půl třetí proběhla prezentace a byly zahájeny na prvním i druhém stupni první utkání. Na prvním stupni měli jednodušší situaci. Hráčů bylo šest, a proto byli rozděleni do tabulek.V následném play off se rozdělili na finálovou skupinu a skupinu útěchy. Tam se bojovalo o první místo. Jako nejlepší se nakonec ukázal bojovný Jakub Choma. Byly k vidění krásné zákroky i napjaté chvíle.

 

To na druhém stupni se hrálo mírně upravené play-off (i ti, co jednou prohráli měli šanci vyhrát, což nakonec potvrdil právě vítěz Petr Frank, který podlehl právě svému pozdějšímu finálovém soupeři Radku Křižanovi, se kterým se náhodou potkal hned zezačátku turnaje). Zápasy byly napjatější a ambicióznější hráči šli do všeho naplno. Rovněž naše účast v loňském meziškolním turnaji zvedla úroveň hry. O překvapení se postarali hlavně žáci šestého ročníku Kostura s Vlachem, kteří porazili i o tři roky starší hráče a dostali se mezi nejlepší. Nakonec se v infarktovém finále utkali očekávaní favorité Frank s Křižanem. 

 

Vítěz Petr Frank spolu s druhým Radkem Křižanem, třetím Andreasem Lévaiem a čtvrtým Janem Vlachem budou reprezentovat naši školu v březnových kláních mezi školami. Čeká je celkem pět turnajů kde budou moct ukázat co umí.

Všem účastníkům děkuji a gratuluji k výborným výkonům i skvělému přístupu. Zároveň chci poděkovat za pomoc žákům tříd 8.M, 9.A a 9.B. Ti pomohli donést a nachystat všecky stoly, připravit je na turnaj a poté odnést zpět do skladu. A rovněž jsem vděčný za pomoc od Kamily Koukolové při turnaji. Všem ze srdce děkuji, bez nich by turnaj neproběhl. Věřím že příští rok to bude ještě lepší v naší nové tělocvičně.

 

Text a foto: Martn Kopeček

Nejnovější příspěvky
Archivy