Školní a Okresní kolo Matematické olympiády

V březnu bylo ukončeno školní kolo matematické olympiády v kategoriích Z6, Z7Z8. Od října byly zadávány příklady, které prověřily bystrý úsudek a matematické dovednosti řešitelů. Ti nejúspěšnější z naší školy změřili své matematické síly na Okresním kole matematické olympiády 9. dubna v Krnově.

V březnu bylo ukončeno školní kolo matematické olympiády v kategoriích Z6Z7 a Z8. Od října byly zadávány příklady, které prověřily bystrý úsudek a matematické dovednosti řešitelů. Ti nejúspěšnější z naší školy změřili své matematické síly na Okresním kole matematické olympiády 9. dubna v Krnově.

Úspěšní řešitelé školního kola :

6. ročník

7.Kavická Nela
8.Janková Monika
9.Loučanská Nikola

Jmenovaní žáci museli během dvou hodin zvládnout 3 nelehké úkoly, které prověřily jejich bystrý úsudek i prostorovou představivost. Tento boj s časem a zadanými příklady zvládli účastníci velmi dobře. Mezi konkurencí se neztratili a vybojovali tato místa :

Kategorie Z6

4. místo Filip Zouhar 6.M

Kategorie Z8

3. místo Johana Handlířová 8.M
4. místo Michal Urban 8.M

Vítězům gratulujeme a všem účastníků děkujeme za reprezentaci naší školy.

Kabinet matematiky