Úspěšní řešitelé Pythagoriády

V květnu proběhlo v SVČ Méďa okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. V kategorii 5. tříd naši školu reprezentovali 3 úspěšní řešitelé školního kola.

 V květnu proběhlo v SVČ Méďa okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. V kategorii 5. tříd naši školu reprezentovali 3 úspěšní řešitelé školního kola – Anna Stejskalová (5.A), Vendula SchindlerováTomáš Bažo (5.C). V konkurenci 24 řešitelů si vedli výborně a všichni tři se stali úspěšnými řešiteli i v kole okresním. Pro získání titulu Úspěšný řešitel musel soutěžící vyřešit alespoň 9 z patnácti zadaných úloh. Anička i Tomáš vypočítali každý 14 matematických úloh a v konečném pořadí obsadili vynikající dělené 2. až 5. místo. Venda bezchybně vyřešila 11 matematických příkladů a umístila se na děleném 11. až 14. místě. Všem třem úspěšným matematikům gratulujeme.

Foto a text: Monika Galušková

Archivy