SAH v Prudniku

Dne 6. 6. se uskutečnil závěrečný koncert orchestru SAH ze ZŠ Janáčkovo náměstí v Krnově a pěveckého sboru z partnerského Publicznego Gymnazja nr. 1. z polského Prudniku. Koncert proběhl ve velkém sále hotelu Olimp v Prudniku, a to v rámci projektu Hudba bez hranic 2013 financovaného Evropskou unií.

Dne 6. 6. se uskutečnil závěrečný koncert orchestru SAH ze ZŠ Janáčkovo náměstí v Krnově a pěveckého sboru z partnerského Publicznego Gymnazja nr. 1. z polského Prudniku. Koncert proběhl ve velkém sále hotelu Olimp v Prudniku, a to v rámci projektu Hudba bez hranic 2013 financovaného Evropskou unií.

Koncert byl zapojen do výstavy lidových tvůrců a řemesel, která pravidelně probíhá v Prudniku. Návštěvnost této akce je pravidelně velmi hojná a to zajistilo i veliký počet posluchačů pro náš koncert, který proběhl hned na počátku akce.

Koncertu předcházela půlroční intenzivní příprava, která umožnila oběma stranám secvičit další nové písně a obměnit repertoár tak, aby odpovídal letnímu počasí a náladě na rozdíl od zimního koncertu v Krnově. Příkladem budiž známá lidová kubánská píseň Guantanamera a oblíbená česká píseň Stín katedrál, která v Polsku sklidila ohromný úspěch.

text a foto: J. Šiffner a M. Kopeček

Archivy