V krajském finále budeme mít hned dva zástupce

Naši mladí šachisté si přivezli z Okresního přeboru škol 4-členných družstev v šachu, které se konalo za účasti 11 družstev v pátek 5. prosince ve Vrbně p./P., zlaté a stříbrné medaile. Obě družstva také postupují do krajského finále.

Velký úspěch zaznamenali naši mladí šachisté v pátečním Okresním přeboru škol 4-členných družstev. Ve vrbně se sešlo v kategorii mladších žáků 11 družstev, která bojovala o dvě postupová místa na krajské finále. Naše A družstvo ve složení: Vítek Anděl, Petr Čech, Jan Šlachta a Tomáš Novák, patřilo mezi favority a své role se zhostili přesvědčivě. Získali 24 b. a suverénně turnaj ovládli. Milým překvapením však byla bojovnost družstva B, které hrálo ve složení: Honza Weczerek, Martin Kolomazník, Lukáš a Patrik Zamarští. Vybojovali cenných 20 b. což jim zajistilo nejen 2. místo, ale také postup do krajského finále.

Mladým šachistům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v lednovém krajském finále.

text a foto: K. Handlíř