Young Demosthenes

Stává se již tradicí, že se na podzim na naší škole začínají připravovat na jazykový souboj mistři jazyka a řečnického umění Svůj vzor mají v antickém Demosthenovi. Velkou motivací pro řečníky byla i účast našich žáků v předcházejících ročnících v krajských kolech.

Young Demosthenes je prestižní mezinárodní soutěž v řečnickém umění.
Velkou motivací pro řečníky byla i účast našich žáků v předcházejících ročnících v krajských kolech, a tak nic mladí demosthenové nenechali náhodě. Pro nás, jako porotce, to nebylo vůbec jednoduché.
Přišlo 49 soutěžících, kteří se rozdělili do dvou kategorií (6.a7.třída a 8.a9.třída). Děti měly za úkol 1-2 minuty hovořit na téma, které si vybraly. A jaká témata to byla? Rodina, kamarádi, oblíbená zvířata….
Někteří šli dál a z jejich úst zněly úvahy i o lidstvu samotném.
1. kategorie:
1.místo – Lenka Hasmandová (s postupem do okresního kola)
2.místo – Tomáš Bažo
3.místo – Tereza Pavlacká, Veronika Studničková
2. kategorie:
1.místo – Benjamín Fojtík (s postupem do okresního kola)
2.místo – Michal Vychron
3.místo –Johana Handlířová, Monika Janková

Nám již nyní nezbývá nic jiného, než vítězům pogratulovat a držet jim palce v okresním kole.,

Kabinet Jazyka českého