Opět jsme se předvedli …

Řeč těla, mimika, gesta, slovní projev, tím vším se prezentujeme před veřejností. Některým z nás vystoupení před ostatními doslova nahání husí kůži, jiným nečiní žádné potíže a jsou i takoví, kteří si takovouto formu přímo užívají.

V rámci českého jazyka probíhá každoročně recitační soutěž. V měsíci únoru proběhlo na naší škole školní kolo této soutěže. Z každé kategorie 1. i 2. stupně vybrala porota 2 recitátory, kteří svůj výkon předvedli v okresním kole.

Okresní kolo se konalo 12. března, tradičně v SVČ Méďa. Jako vždy byla po prezentaci pro všechny účastníky připravena mluvní cvičení spojena s pohybem, která vedou k odreagování, zbavení trémy, rozmluvení se a celkově k navození příjemné atmosféry mezi soutěžícími. No a poté již začala samotná soutěž.
Naši školu reprezentovali :

Julie Lihaříková – 1.B
Tim Ulmann – 1.C
Nella Kvitová – 2.B
Vojtěch Flosman – 3.C
Natálie Kratěnová – 4.B
Kristýna Malíková – 5.C
Lenka Hasmandová – 6.A
Adriana Slováčková – 6.M
Sandra Weissová – 8.M
Johana Handlířová – 9.M

Každý účastník vystoupil buď s básní, nebo s prozaickým textem. Žáci 3. a 4. kategorie, tedy 2. stupně, museli mít připraveny texty dva, na rozdíl od žáků 1. stupně.

Rozhodování o tom, kdo se recitačního vystoupení zhostil nejlépe, neměla odborná porota vůbec jednoduché.
No a jak vše nakonec dopadlo?
Naše škola získala celkem 4 umístění, z toho 2 postupová.

1. kategorie :
3. místo – Vojtěch Flosman – 3.C

3. kategorie :
2. místo – Adriana Slováčková – 6.M
3. místo Lenka Hasmandová – 6.A

4. kategorie :
1. místo – Johana Handlířová – 9.M

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy, umístěným gratulujeme a Adrianě Slováčkové a Johaně Handlířové přejeme mnoho úspěchů v krajském kole, které se uskuteční 14.4. v Ostravě.

Text: S. Seidlová, foto: K. Lukszová