Martin Kolomazník se na MČR neztratil

Ve dnech 9. – 10. května 2015 proběhlo v Klatovech MČR v šachu v kategorii do 8 let. Mezi 89 účastníky z celé republiky se kvalifikoval i krnovský Martin Kolomazník, člen šachového kroužku při ZŠ Janáčkovo nám. 17 a člen Krajského tréninkového centra mládeže, které sdružuje nejlepší mladé hráče Krnova a Města Albrechtic.

Náš nadějný šachista se v tvrdé konkurenci neztratil. Jeho 18. místo je obrovským překvapením. Poděkování si zaslouží i jeho dědeček Jaroslav Lyko, který je jeho trenérem.

Mládežnický šach, díky materiální a finanční pomoci Mikroregionu Krnovsko, udělal výrazný pokrok. Další velkou události, na kterou se začneme připravovat je Mistrovství Moravy a Slezska, které se uskuteční v říjnu 2015. V krajských kvalifikačních šachových turnajích o tuto poctu bojuje a vypadá to, že velmi úspěšně cca 15 šachistů.

text: ing. K. Handlíř, foto: J. Lyko

Archivy