1. mládežnický šachový turnaj KP Grand-Prix se vydařil

V sobotu 10. října 2015 jsme v Krnově zahájili 5-dílnou sérii krajského přeboru mládeže v šachu Grand–Prix (další kola budou postupně následovat v Havířově, Ostravě, Frýdku-Místku a Dolním Benešově). Na startovní listině se objevilo rekordních 155 účastníků.

Celá příprava tohoto turnaje byla velmi náročná, a to z důvodu, že jsme hráli tentokrát ve sportovní hale. Abychom neohrozili harmonogram sportovních aktivit v hale, museli jsme zvládnout několik úskalí. Návoz stolů a židlí po páteční 22.00 hodině nebývá obvyklý. Po ukončení turnaje začal boj s časem. Do 16.00 hodin jsme museli předat halu k důležitému mistrovskému florbalovému utkání Orcca Krnov – Šumperk. Díky obětavým rodičům a vedení ZŠ jsme celou situaci zvládli. Všem děkujeme!

Turnaj se odvíjel v režii Beskydské šachové školy Frýdek-Místek. Pro naše hráče to byla cenná zkušenost hrát proti moravskoslezské mládežnické špičce. Naši hráči podali velmi dobré výkony (viz. tabulky). V kategorii D10 (dívky do 10 let) obsadila krásné 3. místo Karolína Michalčáková a hned za ní se na 4. příčce umístila Alena Šťastná. Gratulujeme!!!

Do druhé elitní desítky šachistů moravskoslezského kraje se v silné konkurenci probojovali: Anděl Vítek, Šlachta Jan, Novák Tomáš, Čech Petr a Zámarský Patrik. Nejmladším hráčem celého turnaje byl náš teprve šestiletý Matěj Jaššo. Jeho 2,5 body, které ve svém prvním turnaji získal, jsou příslibem do budoucna.