Barevný a voňavý podzim

Každé roční období má své kouzlo. Podzim je kouzelný svými barevnými efekty a překrásnou vůní. Aby si děti uvědomily krásy, vůni a nálady tohoto každoročního procesu, proběhl u nás ve třídě 2.A projekt Barevný a voňavý podzim.

Každé roční období má své kouzlo. Podzim je kouzelný svými barevnými efekty a překrásnou vůní. Aby si děti uvědomily krásy, vůni a nálady tohoto každoročního procesu, proběhl u nás ve třídě 2.A projekt Barevný a voňavý podzim.

Projekt se prolínal všemi vyučovacími předměty. Formou Pětilístku se děti snažily charakterizovat jablíčko, vymýšlely různé druhy vět o podzimu. Seřazovaly správně věty v Pohádce o jablíčku. Ve výchovách jsme se zaměřili na rozvoj smyslů a na prožitky, které napomáhají trvalejšímu zapamatování nových poznatků.

Např. děti poznávaly ovoce dle chuti, pak z ovoce vytvářely Podzimního Ovocnáčka, kterého si pak snědly na svačinku. Malovaly podzimní chodník a vyráběly bedýnku s jablíčky.

Dokonce jsme se pustili do pečení 4 druhů jablečných buchet. Byly výborné.

Celý projekt jsme ukončili besedou v knihovně, kde nám paní knihovnice připravila besedu na naše přání na téma o podzimu.

Už se těšíme na další zajímavé a zábavné projekty.

text a foto: Jana Hlaváčková