Když se noty nehádají

„Věřte, i tóny se bojí,
nechtějí být na kordy.
Jenom bez hádky se spojí
v nejkrásnější akordy.“

Kdo má muzikantské uši, slyší hudbu všude: ve zpěvu ptáků, cinkotu skleniček, i v krocích po schodech…. Dne 25. listopadu se sešli všichni příznivci hudby na Pěvecké soutěži s názvem „Když se noty nehádají“. Mezi soutěžící patřili žáci 3. – 5. ročníku. Po krátkém přivítání následovalo pořádné trénování hlasivek – rozezpívání. Posluchačů i zpěváčků bylo opravdu hodně a zájem o zpěv veliký. Porota byla dobře naladěna, a tak se mohlo začít. Děti si nejprve spravedlivě rozlosovaly pořadí.

Chuť a radost ze zpívání předvedli také žáci našeho školního pěveckého sboru I. stupně pod vedením Mgr. Mrkvanové s písněmi: Budeme si zpívat a Co je škola. Nutno dodat, že žáci veřejně vystoupili letos vůbec úplně poprvé. A statečně  Vyplnil se tak čas, který potřebovala porota pro sečtení udělených bodů a rozhodla o umístění nejlepších.

Na závěr si publikum z řad rodičů i kamarádů také zanotovalo a místností se rozezvučela píseň Cesta. Děkujeme vnímavým a nadšeným posluchačům, kteří si vyslechli velmi pestrou škálu písniček od lidových, přes pohádkové, ale i populární písně současné hudební scény. Také 26 soutěžících si zaslouží velikou pochvalu.

3. ročník                                    4. ročník
1. místo  Dominik Šuly 1. místo Adam Dufek
2. místo Barbora Balová         2. místo Daniela Veselá a Daniela Zouharová
3. místo Anna Grigorová 3. místo Aneta Adámková

5. ročník
1. místo Josef Hlaváč
2. místo Kateřina Šlosarová
3. místo  Edita Bikárová

Děkujeme všem za krásný hudební zážitek.

text: Mgr. M. Mrkvanová , foto: Mgr. M. Galušková