Vánoce jsou za dveřmi

Předvánoční kouzelnou atmosféru začaly děti ze školní družiny nasávat již na konci listopadu, kdy postupně po jednotlivých odděleních navštěvovaly čertovskou knihovnuvýstavu adventních věnců ve Flemmichově vile. Začátek prosince patří již tradičně čertovským hrátkám, které si nenechaly ujít ani děti z I. oddělení.

Předvánoční kouzelnou atmosféru začaly děti ze školní družiny nasávat již na konci listopadu, kdy postupně po jednotlivých odděleních navštěvovaly čertovskou knihovnu a výstavu adventních věnců ve Flemmichově vile. Začátek prosince patří již tradičně čertovským hrátkám, které si nenechaly ujít ani děti z I. oddělení. Po dobrém obědě se celá družina proměnila v malé nezbedné čertíky a čertice. Dokonce se přišel podívat i sám velký Mikuláš, zda s dětmi nešijí všichni čerti. Mikuláš všem připomenul, jak se má správný čert chovat a také známé pořekadlo „ Nejdříve práce a potom zábava“. A tak to také bylo. Děti si nejdříve vyrobily postavičky anděla, čerta i Mikuláše, potom si za doprovodu kytary zazpívaly známé koledy a vánoční písničky. Nechyběly ani hry a soutěže pro děti. Odpoledne tak ve školní družině všem velmi rychle uběhlo.

text a foto: Blanka Šrubařová