Dílna čtení trochu jinak

V předvánočním čase navštívila 9.M ” s knížkou v ruce” svou partnerskou třídu 4. A, aby všichni společně prožili dílnu čtení.

V předvánočním čase navštívila 9.M ” s knížkou v ruce” svou partnerskou třídu 4.A, aby všichni společně prožili dílnu čtení. V úvodní minilekci deváťáci četli čtvrťákům ukázku z knihy Pipi Dlouhá punčocha, pak se vzájemně popisovali a snažili se co nejvěrohodněji zachytit svůj zevnějšek. Tématem společné dílny byl vnější popis hlavního hrdiny. Následovalo 25 minut dlouhé čtení. Takřka 50 čtenářů v jedné třídě! Sdílení ve dvojicích se vydařilo, čtvrťáci horlivě povídali svým starším kamarádům o svých knihách i o tom, jak vypadá právě ten jejich hrdina. Ke konci dílny zase deváťáci prezentovali, co se dozvěděli, a ukázali dětem, jaké postřehy a vyjadřování už má “takový velký deváťák”.

Dílna se nám zdařila, takže zbývá jen popřát všem, ať jim ten zájem o knížky vydrží.

Text a foto: P. Havlíčková a M. Handlířová

Archivy